10 tipů, jak zhubnout nad plným talířem

O HUBNUTÍ VÍME TÉMĚŘ VŠECHNO. ZBÝVÁ JEN ZACIT SE PODLE TOHO CHOVAT.

 Pusťte se do toho hned teď - například, použijte deset následujících tipů „hubnutí nad plným talířem".

 1.         Ještě dnes se objednejte k odborníkovi, který Vám připraví individuální program šitý na míru a celou dobu úpravy nadváhy bude Vás motivovat.

 2. Dnešní večer pak můžete ukončit slavnostní odlehčenou (třeba jen zeleninovou) večeři a úbytek kalorií nahraďte vydatnější snídaní (máslo ale použijte rostlinné!). U této snídaně by neměly chybět bílkoviny - například pár plátků šunky či šunkového salámu, kousek studeného kuřete, vajíčko (ne častěji, než 2-3 týdně!), sýr, jogurt nebo neslané ořechy. Tento jednoduchý trik zopakujte ještě ZÍTRA a celý tento týden, pak měsíc. Cílem je  tento nový zvyk si zachovat napořád.

 3. Jezte častěji, jakmile pocítíte hlad, budou to pak menší dávky kalorií, které se rychle spálí.

 4. Nikdy nedojídejte po druhých, nepřidávejte si další jídlo.

Nepřejídejte se večer, večeře by měla být nejpozději 6 hodin před spaním. Kalorická hodnota večeře by měla být nejnižší ze všech tří denních jídel. Pokud máte večer hlad, mějte připravena nízkotučná „záchranná" jídla, která si můžete dát místo „mlsání".

 5. Příští týden omezte cukr a cukrářské výrobky a začněte častěji chodit ven - třeba s dětmi. Místo cukrárny lze jít také do kina, do zoo, na výstavu, do lesa… Pokud zrovna navštívíte knihkupectví, rozhlédněte se po příručkách jógy, aerobiku či jiných typů cvičení. Společenským povahám doručujeme zajít  s kamarády do fit-centra.

 6. Už jste přemýšleli nad tím, proč musíte jist každý den tučná jídla - zapražené polévky, omáčky se smetanou, uzeniny? Nic proti tradiční kuchyni, ale pokud se Vaše stravovací zvyky nezmění, budete v průběhu celého života postupně jenom přibírat. Rozhodněte se teď, že chcete zhubnout a udržet ideální váhu a podle toho můžete upravit i své vyhlídky na předpokládanou délku života. Obézní lidé žijí v průměru o několik let méně. Pečlivě vybírejte potraviny při nakupování  – snažte se především omezovat tučné a sladké výrobky.

7. Dobře a déle žvýkejte, vychutnávejte každé sousto - budete mít z jídla více požitku, potrava bude v menší míře přeměňována na tuk a budete jíst méně. Pokud se naučíme plněji vychutnávat jídlo a děkovat za zázrak, stvořený slunečním světlem pro obživu našeho těla, naučíme se plněji vychutnávat i život sám.

 8.         Konzumujte dostatečné množství ovoce a zeleniny, zejména v syrovém stavu. Potřebujete jídlo s vysokým obsahem vlákniny, minerálů a vitamínů.

9.         Začněte s pravidelnou fyzickou aktivitou  - může to být chůze, běh, jízda na kole, plavání. Je-i vám přes 35-40 let, poraďte se před zahájením pravidelného sportování s lékařem.

 10.       Nevyhýbejte se úplně „zakázaným"  potravinám a nepočítejte kalorie. Není to ani příliš přesné, ani lidské. Jestliže ale přejdete na doporučenou zdravější stravu s vysokým obsahem vláknin (zeleniny), rostlinných bílkovin (luštěnin), minerálů a vitamínů   (vynecháte   bílý   cukru a bílou mouku), dojde k pozvolné, ale trvalé úpravě tělesné hmotnosti. 

Za měsíc zhubnete o 2 až 3 kilogramy. Spočítejte, koukl by to mohlo být za celý rok. No není to pohádka? Každý  to dokáže - pokud ovšem budete opravdu chtít a zaměříte na cíl  trochu každodenní pozornosti a zdravého sportovního ducha.

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Vybrané články

Odběr novinek