Vyhledávání

Co s ženatým partnerem?

Milujete někoho, kdo je pro vás nedostupný. Buď je ženatý nebo zadaný. Jste sice spolu dlouho, ale nemáte klasický partnerský vztah, nežijete společně a nemáte oporu při stresech každodenního dne. Váš vztah je zdrojem nejen radosti, ale i utrpění. Často žárlíte nebo dokonce uvažujete o rozhodu, ale nemáte na to dost sil. Propadáte pocitům méněcennosti. Stydíte se za svůj vztah před okolím, jako kdyby jste to byla Vy, kdo má dva životní partnery.

Co s tím dělat?
Pokud čtete tyto řádky určitě už víte, že nechcete, aby tento stav trval věčně. Už víte, že si zasloužíte skutečný kvalitní vztah, ne jen polovičatý. Pokud nestojíte partnerovi za to, aby změnil svůj dosavadní život, nadešel čas, abyste tu životní změnu učinila Vy. Jste přece osobnost, ne modelína v rukou partnera.
Jaké máte možnosti?
První a zřejmě nejjednodušší možností je vyhledat pomoc odborníka s cílem krátkodobé párové terapie (není ve Vašem zájmu aby terapie trvala několik let bez změny této neúnosné situace).
Druhou možností, jak lze situaci čestně řešit, dát partnerovi „nůž na krk“. Pokud do dvou měsíců se nerozhodne on, rozhodnete Vy – a to tak, že ho opustíte. Rozhodnutí o případném rozhodu však musí být vážné a promyšlené, jakmile se několikrát k sobě vrátíte a partner zůstane s manželkou, znamená to uzavření bludného kruhu a zhoršení Vašeho osobního stavu. Žárlivost a pocit křivdy se jen prohloubí, sebedůvěra klesne pod bod mrazu. Pokud nejste na tento krok připravena, můžete se poradit s odborníkem.
Třetí možností, která je velmi častou volbou, je poohlédnout se po jiném partnerovi. Samozřejmě každý trojúhelník nezkvalitní stávající vztah a často může být zdrojem dalších komplikací ve vztahu. Ale tento krok může být unikem s nesnesitelné situace „té druhé“. Uvědomte si znovu svoji hodnotu, kterou ve skutečnosti máte a žijte podle toho. Je to Váš život.   

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Muž se má rozhodnout (MUDr. Džamila Stehlíková | 7/12/2011 12:44:00 PM)
Vážená paní Heleno, děkuji za upřímnou v...
rada (helpako | 12/10/2010 9:42:23 AM)
Zdravím všechny takto podvedené. jsem jedna z nich...
RE: Jak vycouvat? (MUDr. Džamila Stehlíková | 7/5/2010 1:11:25 PM)
Chápu, že partnera máte ráda a vidina rozchod...
Jak vycouvat? (Monika | 7/5/2010 12:50:18 PM)
Hezký den, u Vás je vše tak jednoduché jako f...
 

Online Poradna

Zeptejte se odborníka
v on-line poradně.

Vybrané články

Odběr novinek